!!! Upozornenie !!!
Vzhľadom na nestabilný trh, sa môžu niektoré uvedené ceny líšiť od cien u nášho dodávateľa. V prípade rozdielnej ceny Vás budeme po dokončení objednávky kontaktovať.
Za pochopenie ďakujeme.
Ceny na stránke sú uvedené bez DPH.


Katalógy na stiahnutie:Katalóg HENDI 2022/2023

 Katalóg HENDI 


--------->    Zľava na všetok tovar v katalógu HENDI - 20%    <---------

V prípade objednávky z katalógu prosím využite telefonický alebo emailový kontakt. Ceny ktoré nie sú uvedené v katalógu, sú na vyžiadanie.

Nerezový nábytok

Nerezový nábytok

NEREZ AISI 455 A ODOLNOSŤ VOČI KORÓZII

Odolnosť voči korózii sa pri oceli dosahuje pridávanním vhodých prímesových materiálov. Pri nehrdzavejúcej oceli je to chróm, vďaka ktorému získava nerez svoju vysokú odolnosť voči korózii a vysokým teplotám.

Feritická oceľ, ako napríklad AISI 445, obsahuje chróm a iné materiály, ktoré sú zodpovedné za vytvorenie ochrannej vrstvy na povrchu, chrániacu nerez pred koróziou. Pri narušení tejto vrstvy chróm a ostatné prvky reagujú s molekulami kyslíka a vytvárajú ochrannú vrstvu na povrchu, dochádza k takzvanej pasivácii povrchu.

Odolnosť ocele voči krózii závisí teda od obsahu chrómu v nej a nie od jej fyzickej štruktúury a fyzikálnych vlastností ako magnetickosť. Magnetickosť poukazuje iba na štruktúru ocele a nemá žiadnu súvislosť s odolnosťou voči korózii!

Vynikajúce vlastnosti feritickej ocele AISI 445 dokazuje aj dlhoročná spokojnosť zákazníkov firmy STALGAST, ktorá za posledné roky vyprodukovala viac než 150 000 kusov nerezového nábytku a zariadení z tohto materiálu.


Upresniť vyhľadávanie